.::AMAZONKI NET::.
Kwiecień 20, 2014, 10:14:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Od poniedziałku od 22.00 forum będzie wyłączone. Przesiadamy się na nowe forum. www.amazonki.net/noweforum
Więcej w komunikatach

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: reka po operacji....  (Przeczytany 11409 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Kela
Wspiera finansowo Forum
Guru na forum
*

« Odpowiedź #15 : Styczeń 10, 2007, 09:58:11 »

Zgłaszam się do odpowiedzi. Po operacji uczciwie ćwiczyłam, rozciągałam bok i pachę. Potem przestałam, ale ćwiczyłam callanetics. Po tych ćwiczeniach przestałam się garbić.............Masażu nie robiłam nigdy...jakoś nikt mi nie uświadomił, że trzeba. Od kilku dni odczuwam rękę. Muszę się wybrać do lekarza i poprosić o skierowanie na masaż limfatyczny.

Join me in the Phentermine support group!

« Odpowiedź #15 : Styczeń 10, 2007, 09:58:11 »

ewa1974
Guru na forum

Kazdego ranka dostajemy szanse na nowe zycie.

« Odpowiedź #16 : Styczeń 10, 2007, 13:01:24 »

kelu ja uczciwie cwicze i masuje i tez ostatnio zaczelam odczuwac lapuchne Płacz
roza3
Wspiera finansowo Forum
Expert na forum
*

« Odpowiedź #17 : Styczeń 10, 2007, 16:58:59 »

reke masowałam uczciwie 2 mieiące po operacji. Spoko podczas chemii nie miałam ani siły.ani chęci by to robić,nawet spałam na niej,byle tylko zasnąc........po chemii poszłam na rehabilitacje,ale byłam tam tylko tydzień,bo mnie skutecznie zaziębiono przeciągami podczas masaży Złość
teraz robie masaż po większych robotach domowych....a robie sama wszystko..i okna myje i odkurzam i zakupy i pranie.....i mysza od komputera Chichot......boli mnie często ręka i mam wrażenia,że jest troche grubsza od zdrowej ale nie potrafie nic zrobić lewą......a dziecków u mnie nie ma do pomocy.......chłopa też.......
............tzn.chłop jest ale on nie służy do prac domowych Chichot Chichot Chichot
aurora63
Wspiera finansowo Forum
Guru na forum
*

« Odpowiedź #18 : Styczeń 10, 2007, 20:06:29 »

no to wychodzi że ja jakaś nawiedzona, łapeczkę ćwiczę od operacji tj od półtora roku trzy razy dziennie, jak do tej pory poza incydentem w trakcie chemii problemów nie zgłaszam.
Amor
Wspiera finansowo Forum
Guru na forum
*

Licz swoje błogosławieństwa,nie kłopoty!

« Odpowiedź #19 : Styczeń 10, 2007, 23:08:37 »

Ja masuje reke rano i wieczorem.Cwicze raz dziennie amazonskie cwiczenia i callanetics plus inne badziewie.Wracam na basen z pływaniem na plecach -to jest najlepsze !

carpe diem
ewa1974
Guru na forum

« Odpowiedź #20 : Styczeń 11, 2007, 13:30:51 »

...to mi sie podoba dziewczyny wycwiczone!!!!! bedziemy robic konkurs ktora najlepsza......
Sunflower
Wspiera finansowo Forum
Guru na forum
*

Na morzem .......

« Odpowiedź #21 : Styczeń 11, 2007, 14:48:50 »

To teraz ja do spowiedzi  Uśmiech

Masaz
Jestem prawie 4 miesiace po operacji ("na szczęście" lewa reka, a jestem praworęczna).
Masowałam około 4 razy dziennie po 10 minut przez jakiś pierwszy miesiąć. Teraz masuję sumiennie dwa razy dziennie (też 10 minut), ale czasem (na szczęście rzadko) zdarza się, że rano nei zdarzę .....

ćwiczenia
ćwiczyłam rękę kilka razy dziennie na poczatku. Od dwóch miesięcy chodzę na jogę (2 razy w tygodniu po półtorej godziny) i tam skutecznie rozciagam rękę, pachę, bok i wszystkei inne części ciała. W domu juz raczej nie ćwiczę, chociaż czasem mi się jeszcze zdarzy, ale nie typowe amazońskie ćwiczenia, a takei rózne rozciagania - troche gimnastyki, trochę z jogi, trochę z callaneticsku - misz-masz według uznania.

Klin
śpię z nim codziennie (leżąc albo na plecach, albo na "zdrowym" boku)

Przeciążanie ręki
Na szczęście operowna była lewa, a większość i tak robię prawą, więc dużego problemu nei ma. W wyjątkowo ciężkich rzeczach (np. odkręcanie słoika Uśmiech) pomagają inni.
Zakupy dzwigam głównie w prawej-zdrowej, ale czasem noszę też cos w lewej - ale pod warunkiem, że jest to coś w miarę lekkiego. Wtedy też nie mam ręki spuszczonej w doł, tylko zgięta w łokciu trzymam przy tułowiu. W ogóle mam już nawyk, zeby tę ręką nie trzymać luźno w dole -jak idę ulicą na przykład, to trzymam nią za szlufkę od spodni, albo wsuwam w płaszcz - jak Napoleon  Uśmiech
W ciagu dnia staram sie od czasu do czasu powymachiwać nią nad głową i powkręcać żarówki (jak mi się przypomnia, co wypada jakieś 2 - 5 razy dziennie).
A jak planuję większe zakupy, to biorę plecaczek.
Torebkę nosze na operowanym ramieniu/barku, bo mimo wszystko myslę, że mięśnie treba ćwiczyć  Uśmiech

Póki co (i mam nadzieję, ze to się nie zmieni) nie miałam żadnych problemów z ręką. TO znaczy - nei puchła.
Bo, że trochę boli w zgięciu (tak samo zresztą jak druga), to już inna bajka. Ale dziewczyny pisały, ze taki ból to normalne
Amor
Wspiera finansowo Forum
Guru na forum
*

Licz swoje błogosławieństwa,nie kłopoty!

« Odpowiedź #22 : Styczeń 11, 2007, 19:40:25 »

Bardzo pieknie Sunflower ja tak jak TY prawie tak samo wszytsko wykonuje.Tylko ze mam lekki obrzek dłoniod drugiej chemii i raczej tak zostanie.Joga to mi tak nie za bardzo bo stanie na rekach nawet podpieranie to juz dyskomfort psychiczny bo boje sie ja obciazac.To juz ten aerobic lepszy.REka za to w ogole mnie nie bolała i nie bloi.Jak cierpiałam to na ten druygi bark ale po pływaniu minęło!Grzeczne dziewczynki jestesmy i prosze   z nas brac przykład! Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Buziak

carpe diem
ewa1974
Guru na forum

« Odpowiedź #23 : Styczeń 11, 2007, 23:34:28 »

...jestem pelna podziwu  Uśmiech Duży uśmiech Chichot no dalej ktora nastepna jest nas duzo ......ja tez jestem grzeczna Amorku cwicze raczka wymachuje ale to zasluga naszej Manki ona mnie wycwiczyla bo leniem bylam!!!!
ELŻBIETA
Wspiera finansowo Forum
Guru na forum
*

« Odpowiedź #24 : Styczeń 12, 2007, 14:41:04 »

Jak juz pisalam masuje regularnie 2 razy dziennie Zaraz po operacji cwiczylam tez rzetelnie - teraz juz mi sie nie chce Leń mnie opanowal i "brakczasyzm" Przez jakis czas kontynuowalam tez treningi fitnesu silowego ale od czasu jak dostalam druga prace to nie mam czasu wiec zawiesilam dzialalnosc sportowa

Ale moja reka na razie czuje sie dobrze

Czasem chodze do zakladu rehabilitacji na cwiczenia indywidualne z rehabilitantka i masaze miesni przykregoslupowych - bo troche mnie kregoslup czasem pobolewa Obciazanie jednej strony daje sie we znaki  Chichot Chichot Chichot Chichot Chichot Chichot

Zycie jest piekne
manka45
Guru na forum

cieszmy sie zyciem

« Odpowiedź #25 : Styczeń 12, 2007, 17:57:29 »

Mrugnięcie ;)Manka tez zezna ze ćwiczy ,bo musi....... Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech ;DAle reki nie masuje ,poniewasz uwazam ze jezeli reka radzi sobie sama z chłonka to nie ma co jej rozleniwiac .Pilnowac tylko aby jej nie przeciazac , układac w odpowiednich pozycjach .Generalnie, dziewczyny po naswietlaniach maja wieksze tendencje do obrzeków i wtedy masaz jest słuszny ,ale to moja opinia ,[która zreszta jest poparta wieloma przykładami]

Roztańczmy w sobie świat na przekór łzom ,potrafimy jeszcze iść pod prad........
Sunflower
Wspiera finansowo Forum
Guru na forum
*

Na morzem .......

« Odpowiedź #26 : Styczeń 12, 2007, 20:12:16 »

Manka, rehabilitantki kaza reke masowac dwa razy dziennie do końca życia, ale przyznam Ci się, ze i ja się zastanawiałam, czy przez to nie rozleniwiam tej mojej chłonki ......

Tyle, ze boje sie troche przestać masować, bo skoro masuję i nic mi nie jest (nei puchnie), to po co przestawać .....
ELŻBIETA
Wspiera finansowo Forum
Guru na forum
*

« Odpowiedź #27 : Styczeń 12, 2007, 21:06:43 »

Mysle ze taki masazyk nie zaszkodzi

Klina wywalilam z lozka ponad rok temu wiec niech chociaz masazykiem sie reke wspomaga

Zycie jest piekne
ewa1974
Guru na forum

« Odpowiedź #28 : Styczeń 12, 2007, 21:42:28 »

Spoko Spoko Spoko Spoko Duży uśmiech Duży uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Maja048
Wspiera finansowo Forum
Guru na forum
*

Nie komplikuj sobie życia,ciesz się nim

« Odpowiedź #29 : Styczeń 12, 2007, 21:54:53 »

Kochane pisze do Was osoba,która miała rękę szczupłą i codziennie masowała ja rehabilitantka i pewnego dnia ręka spuchła i musiała szukać ratunku w specjalistycznej poradni. Nie pamietam już czy na swoim wątku ,czy w rehabilitacji podałam zestaw ćwiczeń.Nie są straszne ale ja do dnia dzisiejszego ćwiczę i widzę ,że jak odpuszczę to jest gorzej. A więc dziewczyny , trzeba masować ( ale poprzez głaskanie) i ćwiczyć rękę a właściwie obie. Pozdrawiam  Buziak Buziak Buziak

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Działające na SMF 1.1.1 | SMF © 2005, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!